Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Sposoby na wyczyszczenie żelazka

24 października 2019


Pogniecione ubranie nigdy nie wygląda dobrze, skąd właśnie konieczność ciągłego używania żelazek. To podstawowy sprzęt domowy, z którego na pewno regularnie korzystasz, przez co też chcąc nie chcąc doprowadzasz do jego zabrudzenia. A chwila nieuwagi wystarczy, by przypalić nie tylko materiał, ale także i samo żelazko. Znajdź więc w ciągu tygodnia wolną chwilę na to, by się nim zająć. Czyszczenie żelazka możesz przeprowadzić na kilka sposobów. Każdy z nich powinien być równie skuteczny co pozostałe.

Pierwszy sposób – soda oczyszczona

Niby to taki zwykły produkt spożywczy, który doskonale zastępuje proszek do pieczenia w ciastach i babeczkach, a jednak wszystkie perfekcyjne panie domu znają jego z nieco innej strony. Wiedzą, że jest to jeden z najsilniejszych naturalnych środków czyszczących. Jeżeli więc chcesz wyszorować swoje żelazko, a akurat nie masz specjalnych preparatów pod ręką, zajrzyj do swojej kuchni i wyciągnij z szafki opakowanie z sodą oczyszczoną. Niewielką jej ilość wetrzyj w mokrą ściereczkę lub gąbkę od miękkiej strony, a następnie trzyj nią zabrudzoną część żelazka. Jeżeli boisz się, że w ten sposób uszkodzisz swój sprzęt, możesz rozcieńczyć sodę w niewielkiej ilości ciepłej wody, przygotowując delikatniejszą pastę czyszczącą. Ona powinna zadziałać równie efektywnie co sama soda.

Mycie żelazka octem

Równie często wymienianym sposobem na czyszczenie żelazka jest umycie go… octem. To drugi najpopularniejszy produkt myjący prosto z domowej kuchni. Ocet kosztuje kilka złotych, a może stanąć na równi z o wiele bardziej specjalistycznymi preparatami. Działa fantastycznie. Nie dość, że czyści różne zabrudzenia, to jeszcze do tego jest całkowicie bezpieczny dla domowych sprzętów – możesz go zastosować nawet na żelazku ceramicznym bądź teflonowym. Przejdź więc do działania. Miękką ściereczkę lub gąbeczkę namocz w occie i przyłóż ją do stopy żelazka, a następnie zacznij delikatnie pocierać. Czynność powtarzaj aż do momentu, w którym pozbędziesz się wszystkich czarnych śladów i innych zabrudzeń. Aby zakończyć proces czyszczenia, przetrzyj stopę żelazka ścierką nasączoną samą wodą. Następnie możesz ją jeszcze osuszyć ręcznikiem papierowym.

Oczywiście gdybyś zajrzał do kilku większych sklepów z domowymi akcesoriami, najprawdopodobniej znalazłbyś w nich specjalistyczne preparaty przeznaczone do usuwania brudu z żelazek, ale czy naprawdę warto w nie inwestować? Spokojnie zastąpisz te specyfiki zwykłym octem lub sodą oczyszczoną. A te dwa produkty będą cię kosztować zaledwie kilka złotych.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zioła na stres
Klarta filtry - odkryj ich wydajność i moc
Przychodnia weterynaryjna

Jesteś zainteresowany reklamą?