Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Jak schudnąć z brzucha?

17 stycznia 2020


Odchudzanie to długotrwały proces, który powinien być przeprowadzany z zachowaniem zdrowego rozsądku. Przede wszystkim musimy odrzucić wszystkie rewelacyjne suplementy, które obiecują ładną sylwetkę po kilku tygodniach stosowania. Tłuszcz który odłożył się w organizmie gromadził się przez wiele miesięcy, a nawet lat, dlatego nie pozbędziemy się go w tak krótkim czasie.

Jak schudnąć z brzucha?

Tłuszcz gromadzący się na brzuchu jest dość trudny do usunięcia. Nie możemy spalać tłuszczu w wybranym przez siebie miejscu, ponieważ nasz organizm pozbywa się tłuszczu równomiernie z całego ciała. Zatem jeśli chcemy schudnąć z brzucha, to musimy zmniejszyć ogólny poziom tkanki tłuszczowej.

Pierwszym krokiem do pozbycia się nadmiaru tłuszczu z organizmu jest poprawienie diety. Nie musimy liczyć kalorii, jeśli nie mamy na to czasu. Wystarczy, że zastosujemy się do kilku zasad. Po pierwsze musimy wyeliminować z codziennej diety słodycze i słodkie napoje. To właśnie cukry proste są główną przyczyną otyłości. Oczywiście możemy sobie wybrać jeden dzień tygodnia, w którym pozwolimy sobie na słodki deser po obiedzie. Na co dzień możemy spożywać pełnoziarniste produkty, warzywa i owoce, jako źródła zdrowych węglowodanów.

Drugim składnikiem który musimy ograniczyć jest tłuszcz, który jest wysokokaloryczny. Jednak nie możemy wyeliminować go w całości. Wystarczy, że będziemy spożywali zdrowe tłuszcze takie jak olej kokosowy, oliwa z oliwek i olej lniany. Do produktów zawierających zdrowe tłuszcze zaliczają się ryby i owoce morza, awokado, oraz orzechy.

Dieta odchudzająca powinna być bogata w białko, które jest przydatne w trakcie ćwiczeń. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w procesie odchudzania nie stracimy mięśni. Tkanka mięśniowa pełni ważną rolę w procesie odchudzania. Im więcej mięśni mamy w organizmie, tym więcej kalorii spalamy ciągu doby. Dlatego warto zadbać o odpowiedni trening.

Jak trenować, żeby schudnąć?

W odchudzaniu przydatne będą treningi siłowe, które zwiększą ilość tkanki mięśniowej w naszym organizmie. Dzięki temu poprawi się wygląd całego ciała. Taki trening możemy wykonywać 3-4 razy w tygodniu. Do tego możemy zwiększyć poziom aktywności w ciągu dnia, np. poprzez długie spaceru kilka razy w tygodniu. Bieganie, jazda na rowerze, tak samo jak i inne sporty, będą pomocne w gubieniu zbędnych kilogramów.

Stosując wszystkie powyższe wskazówki w ciągu kilku miesięcy zrzucimy tłuszcz z całego ciała, w tym również z brzucha. Dodatkowo dzięki treningom siłowym poprawimy wygląd naszej sylwetki.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak schudnąć z brzucha?

17 stycznia 2020

Dobre włoskie jedzenie

17 stycznia 2020

Jak zrobić grzane wino?

25 listopada 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?