tricologica.pl

trychologia, uroda, dieta, lifestyle

alkohole na wesele
Lifestyle

Alkohole na wesele – rodzaje, ceny, zakup. Jak wybrać najlepsze?

Wybierająco odpowiedni alkohol na wesele, trzeba uwzględnić wiele czynników. O czym warto wtedy pamiętać? Oto najważniejsze kwestie, które muszą wziąć pod uwagę pary planujące przyjęcie weselne!

Jakie rodzaje alkoholi serwowane są na weselach?

W trakcie przyjęcia weselnego podaje się różne typy alkoholi. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

  • Szampan – jest klasycznym trunkiem na wesela i jest często podawany podczas toastów.
  • Wódka – nadal jest ona najpopularniejszym rodzajem alkoholu weselnego, który można zamówić dzisiaj zarówno w wariancie czystym, jak i smakowym.
  • Wino – obecnie jest coraz bardziej popularne podczas wesel. Można podawać wina białe, czerwone i różowe. Dobrym rozwiązaniem będzie przygotowanie wielu typów win, które zaspokoją różne gusta gości.
  • Whisky – jest chętnie serwowane na przyjęciach weselnych, ale należy pamiętać o tym, że jest ono dość drogie.
  • Piwo – jest ono szczególnie popularne w trakcie przyjęć odbywających się latem, na zewnątrz, ponieważ jest orzeźwiające.    

Warto też wskazać, że w trakcie przyjęć weselnych często są pite drinki. Mogą być one przygotowywane przez gości, ale również istnieje możliwość zamówienia drinkbaru na wesele. Wtedy drinki będzie przygotowywał profesjonalny barman.

Jakie są ceny alkoholi weselnych?

Gdy chodzi o koszty, alkohole na wesele mogą być sporym wydatkiem. Oczywiście, będzie on zależeć od tego, jakie rodzaje trunków się wybierze i ile butelek alkoholu trzeba będzie zamówić.

Przykładowo, półlitrowa butelka popularnej wódki Biały Bocian jest obecnie wydatkiem na poziomie około 27 złotych. Z kolei wódka Finlandia w tej samej pojemności to około 32 złote. Warto porównać różne propozycje i wybrać odpowiednie trunki, które zmieszczą się w budżecie założonym na ten cel.

Jak dużo alkoholu kupić na wesele?

Liczba butelek trunków przeznaczonych na przyjęcie weselne jest bardzo ważna, dlatego pary często zadają sobie pytanie – ile ich kupić?

W przypadku wódki najczęściej stosowany jest przelicznik 1 butelki półlitrowej na 1 gościa, natomiast wtedy, gdy w trakcie przyjęcia mają pojawić się też inne trunki, można zredukować tę liczbę i uzupełnić ją tymi właśnie alkoholami.

Gdzie można tanio kupić alkohol na wesele?

Aby zaserwowanie alkoholu na weselu nie było związane z bardzo wysokim wydatkiem, duże znaczenie ma miejsce jego, w którym będzie on zakupiony.

Największe oszczędności w tym przypadku daje dokonanie zakupu w hurtowniach alkoholi, na przykład w hurtowni alkoparty.pl. Prezentuje ona klientom pełną gamę trunków, w tym wódki, whisky, wina oraz likiery, szampany, które są bardzo przystępne cenowo, dlatego też można zakupić je bez przepłacania. Dodatkowo hurtownia ta oferuje szybką dostawę do klienta przy zamówieniu alkoholi online.

Tanie trunki można też niekiedy zakupić w sklepach takich jak dyskonty, hipermarkety, ale najczęściej pojawia się wtedy problem z liczbą dostępnych butelek oraz brakiem wszystkich alkoholi. Stąd też najpopularniejszym wyborem wśród par planujących wesela jest właśnie hurtownia alkoholi.

Materiał zewnętrzny