Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Na pomoc włosom i skórze głowy

21 listopada 2019


Włosy przez wiele osób traktowane są wyłącznie jako element ozdobny. Prawda o nich jest jednak nieco inna. To nie dla samej ozdoby natura człowieka wyposażyła w owłosienie. Od wieków służyło ono jako narzędzie termoregulacji i ochrony. I właściwie do dzisiaj tak zostało. Dlatego też nie warto traktować włosów kosmetycznie. Szczególnie, gdy dzieje się z nimi coś niedobrego.
Choć może nie jest ona jeszcze popularna, warto wiedzieć, że istnieje gałąź medycyny zajmująca się włosami. Trychologia – bo tak się nazywa, to gałąź, która koncentruje się na włosach oraz skórze głowy. Jako jednostki chorobowe wymienia ona między innymi łysienie, łupież, czy przetłuszczającą się skórę głowy. Jak się więc okazuje, wiele problemów, które traktowane są kosmetycznie, można tak naprawdę leczyć. Trzeba tylko wiedzieć, że faktycznie istnieją skuteczne preparaty trychologiczne, które z konkretnym problemem walczą. No i że istnieją gabinety trychologiczne, gdzie diagnozowane są tego typu problemy.

Czy dziedzina ta jest młoda?

Jak się okazuje, wcale nie. Pierwsze badania nad włosami prowadzone były już w połowie dziewiętnastego wieku. A na początku wieku dwudziestego założone zostało pierwsze kolegium, które z czasem przekształcono w instytut. Od tamtego też czasu nad chorobami włosów i skóry głowy pochylają się znakomici lekarze. To dzięki nim naprawdę można skutecznie zapobiegać wszelkim dolegliwościom, począwszy właśnie od łysienia, a na łupieżu skończywszy.

A jakie preparaty trychologiczne stosować?

Oczywiście najlepszej odpowiedzi udzieli lekarz specjalista. Konsultacja z takim lekarzem, to bezcenne źródło informacji na temat choroby i sposobu walczenia z nią. Tym bardziej, że świadomość ludzi w tym temacie, to przede wszystkim świadomość oparta na stereotypowym myśleniu, a nie na faktach medycznych. Tymczasem lekarz może otworzyć oczy na wiele problemów z włosami. Co więcej, wskaże metody leczenia i powie o tak ważnej profilaktyce. Sam też przepisze najlepsze w danym przypadku preparaty trychologiczne.
A co zrobić, gdy lekarz jest gdzieś daleko i trudno się do niego dostać? Wówczas można odwiedzić dobry sklep internetowy, gdzie można kupić wysokiej jakości produkty trychologiczne. Znaleźć można tam produkty dedykowane właściwie dla każdej kategorii choroby. Bez względu na to, czy ktoś ma wiecznie swędzącą skórę, czy ma problem z wypadaniem włosów, tam znajdzie coś dla siebie. Bo preparaty te rzeczywiście bazują na rozległej wiedzy medycznej. No i są w pełni dla organizmu bezpieczne.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zioła na stres
Klarta filtry - odkryj ich wydajność i moc
Przychodnia weterynaryjna

Jesteś zainteresowany reklamą?