tricologica.pl

trychologia, uroda, dieta, lifestyle

Lifestyle

Jak zabezpieczyć podłogę przed uszkodzeniami?

Wygnieciony dywan, wytarta wykładzina czy porysowana podłoga – to bardzo częsty widok zarówno w mieszkaniach, jak i biurach. Do takich uszkodzeń dochodzi na skutek przesuwania krzeseł czy fotela biurkowego. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zabezpieczyć swoją podłogę przed zarysowaniami są maty pod krzesła.

Gdzie można stosować maty pod krzesła?

Maty pod krzesła to bardzo wszechstronny produkt, który można wykorzystać do zabezpieczenia podłogi, dywanu czy wykładziny w bardzo różnych pomieszczeniach. Maty wykonywane są z bardzo różnych materiałów. Wyjątkowo często wykorzystywany jest winyl lub polipropylen. Wykonane z winylu bądź polipropylenu maty pod krzesła bardzo dobrze przylegają do podłogi. Mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Świetnie sprawdzają się w pokojach dzieci, pokojach dziennych, kuchniach i sypialniach. Można wykorzystywać je w biurach, gabinetach, w częściach wspólnych takich jak sale konferencyjne i korytarze.

Czy maty ochronne można stosować tylko pod krzesła?

Mimo że mata przeznaczona jest do stosowania pod krzesła i biurkowe fotele, z powodzeniem można umieścić ją pod urządzeniami AGD. Można wykorzystać ją na przykład pod pralkę. Solidnie wykonana mata jest produktem bardzo trwałym i na pewno zabezpieczy podłogę, wykładzinę czy dywan przez bardzo długi czas. Zaletą jest zarówno winylowej, jak i poliestrowej tkaniny jest też między innymi to, że można z łatwością utrzymać je w czystości. Maty wystarczy przetrzeć ściereczką zamoczoną w ciepłej wodzie, do której dodaliśmy kilka kropli łagodnego detergentu.

Na co zwrócić uwagę, kupując maty pod krzesła?

Maty pod krzesła produkowane są w bardzo różnych wymiarach. Dlatego na zakupach w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej rozmiar. Mata pod krzesło spełni swoją rolę tylko wtedy, gdy będzie zajmowała obszar, na którym krzesło bądź fotel biurkowy są przesuwane najczęściej. Matę warto częściowo schować pod biurku albo stół, dlatego należy uwzględnić także ich rozmiar. Maty pod krzesła różnią się między sobą nie tylko rozmiarem i rodzajem materiału wykorzystanego do ich produkcji, ale także kolorem. Różnorodność kolorów i wzorów sprawia, że każdy z łatwością może wybrać matę, która najlepiej będzie pasowała do aranżacji pomieszczenia, do którego jest przeznaczona. W sprzedaży dostępne są także maty pod krzesła transparentne. Tego typu maty idealnie wpisują się w każdy styl i każdą aranżację. Są uniwersalne. Wiele mat ma od spodu warstwę antypoślizgową, która zapobiega ich przesuwaniu się. Maty można nie tylko stosować w różnych pomieszczeniach, ale też na różne rodzaje podłóg. Spełnią swoją ochronną rolę położone na parkiecie, panelach, podłodze wykonanej z desek. Skutecznie ochronią przed wytarciami i wgnieceniem także wykładzinę i dywan.

Odpowiednio pielęgnowana podłoga niezależnie od tego z jakich materiałów została wykonana powinna przetrwać lata. Przed zarysowaniami i uszkodzeniami chroni ją odpowiednich rozmiarów mata pod krzesła.