Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Domowe sposoby na łuszczycę skóry głowy

14 listopada 2019


Łuszczyca skóry głowy raczej nie jest chorobą zagrażającą życiu czy mogącą poważniej uszkodzić organizm, ale jednak bywa uciążliwą przypadłością, której każdy – kto ma z nią do czynienia – chce się pozbyć. Najlepsze efekty daje tutaj leczenie przeprowadzone przez dobrego specjalistę. Jak jednak wiadomo, w dzisiejszych czasach nie każdy ma ochotę, pieniądze lub czas na to, by regularnie chodzić na wizyty do lekarzy. Istnieją na szczęście także domowe sposoby na łuszczycę skóry głowy. Co prawda nie dają one stu procentowej gwarancji wyleczenia, ale na pewno mogą pomóc lub przynajmniej załagodzić najbardziej uciążliwe objawy.

Bardzo pomocne w leczeniu łuszczycy okazują się zioła

To najlepsze dary samej natury – niemalże zawsze bezpieczne dla zdrowia. Mogą je stosować praktycznie wszyscy, bo nie mają one większych skutków ubocznych. Oczywiście w bardzo dużych dawkach też potrafią doprowadzić do pewnych komplikacji, dlatego tak czy owak warto je przyjmować pod kontrolą lekarza. A wśród naturalnych specyfików, które najlepiej poradzą sobie z leczeniem łuszczycy, występują przede wszystkim różnego rodzaju olejki – np. olejek z soi, olejek makadamia bądź olejek arganowy. Warto je ze sobą łączyć, by w ten sposób tworzyć mieszanki skondensowanych właściwości leczniczych. Taką miksturę należy oczywiście regularnie spożywać. Najlepiej robić to między posiłkami – ok. dwa lub trzy razy dziennie.

Leczniczym działaniem wykazują się również kąpiele

Mimo iż ludzie od lat znają ich pozytywne właściwości, to jednak w dzisiejszych zabieganych czasach jakoś tak o nich zapomnieli, bo wolą brać prysznice, które nie zajmują im aż tyle czasu. A by kąpiel okazała się skuteczna, musi trochę potrwać. Łuszczyca skóry głowy na pewno się z nią nie polubi, dlatego cierpiące na nią osoby powinny przynajmniej przetestować tę jakże przyjemną metodę leczniczą. Najlepiej zadziałają na ich skórę kąpiele w słonej wodzie. Do wanny wystarczy wsypać odrobinę soli dobrej jakości, a następnie zanurzyć się w przygotowanym płynie i polewać nim samą głowę. Taki zabieg powinien trwać przynajmniej pół godziny. Nie należy też dłużej przesiadywać w słonej wodzie, gdyż grozi to nadmiernym wysuszeniem oraz podrażnieniem skóry.

Warto też dowiedzieć się, z czego w ogóle wzięła się łuszczyca. Bardzo często bowiem pojawia się ona u osób, które stosują nieprawidłową (najczęściej zbyt agresywną) pielęgnację skóry głowy i włosów. Mocne i pełne chemikaliów szampony najlepiej całkowicie odstawić. Zastąpienie ich naturalnymi preparatami bez substancji drażniących będzie świetnym pomysłem.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zioła na stres
Klarta filtry - odkryj ich wydajność i moc
Przychodnia weterynaryjna

Jesteś zainteresowany reklamą?