Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Piniata – świetna rozrywka na imprezy

2 listopada 2019


W Polsce wciąż niewiele mówi się o piniacie. Mało kto w ogóle słyszał o tym słowie, a zdecydowanie warto się z nim zapoznać, skoro kryje się pod nim przepis na fantastyczną i efektowną zabawę, która może spodobać się wszystkim. Piniata jest zwyczajem ludowym, który obchodzi się w okolicy świąt Bożego Narodzenia. Za jej stworzenie odpowiadają mieszkańcy krajów latynoskich. To właśnie w Hiszpanii, Portugalii czy nawet Meksyku dosłownie nikt nie wyobraża sobie świąt bożonarodzeniowych bez hucznej imprezy z piniatą.

Wszyscy lubią brać udział w tej niesamowitej zabawie!

Dobrze się zatem stało, że piniatę sprytnie przeniesiono także do Polski. Co prawda nie jest ona jeszcze naszym narodowym zwyczajem czy tradycją, ale jeżeli więcej osób się o niej dowie, kto wie, jak będą wyglądać święta bożonarodzeniowe w naszym kraju za kilkanaście lat. Bo w tej rozrywce każdy może się zakochać. Większość ludzi miała szansę natknąć się na nią w filmach latynoskich lub amerykańskich, gdyż jest to stosunkowo popularny motyw w kinie komediowym. Dziś piniata przestała być już zatem wyłącznie tradycją czy latynoskim zwyczajem. Stała się po prostu oddzielną zabawą, którą można urozmaicać dosłownie wszystkie typy imprez i rozrywkowych wydarzeń. Zdecydowanie najczęściej można się z nią spotkać na przyjęciach urodzinowych – zwłaszcza tych przygotowywanych dla dzieci. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zaproponować grę w piniatę np. gościom weselnym. To bardzo nietypowa i interesująca zabawa. Potrafi stać się nawet głównym elementem rozrywkowym całego wydarzenia.

Zasady zabawy w piniatę

Zasady zabawy są banalne, dlatego każdy bardzo szybko załapie, o co w tym wszystkim chodzi. Nie ma też tutaj żadnych ograniczeń wiekowych. W rozrywce mogą więc brać udział zarówno dorośli, jak i osoby starsze czy nawet kilkuletnie szkraby. A polega ona tylko i wyłącznie na rozwalaniu piniaty. Samą piniatę stworzyć można dosłownie ze wszystkiego, jednak najczęściej wykonuje się ją z bibuły lub licznych warstw nakładanego na siebie papieru. Sekret tkwi w jej wnętrzu. Przed zabawą piniatę wypełnia się dowolnymi produktami – najczęściej są to oczywiście słodycze, rzadziej zabawki lub inne akcesoria. Celem jest rozbicie worka i wydobycie z niego wszystkich skarbów. Wydaje się proste, ale wcale takie nie jest, bo sztuczka polega na tym, że trzeba to zrobić z opaską na oczach. Piniata sprawia ludziom mnóstwo frajdy, a przy okazji pozwala na rozładowanie negatywnych emocji. W końcu każdy ma czasem ochotę coś rozwalić, by w ten sposób poradzić sobie ze stresem lub zdenerwowaniem.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zioła na stres
Klarta filtry - odkryj ich wydajność i moc
Przychodnia weterynaryjna

Jesteś zainteresowany reklamą?