tricologica.pl

trychologia, uroda, dieta, lifestyle

zaręczyny
Uroda

Zaręczyny – planowane czy niespodziewane?

W romantycznych filmach oświadczyny zawsze są dla kobiety wielkim zaskoczeniem, oczywiście radosnym. W prawdziwym życiu jednak tak naprawdę dość rzadko zdarza się, by kobieta nawet nie podejrzewała, że jej ukochany planuje się jej oświadczyć, zwłaszcza że w obecnych realiach większość par jest ze sobą wiele lat, zanim mężczyzna zdecyduje się na ten krok. Jakie zaręczyny są lepsze, zaplanowane wspólnie czy niespodziewane?

Niespodzianka nie zawsze romantyczna

Niestety życie nie zawsze wygląda tak jak w filmach, dlatego niejednokrotnie niespodziewane dla kobiety oświadczyny nie są dla niej komfortowe. Dotyczy to szczególnie tych sytuacji, w których przyszły narzeczony nie wybrał odpowiednio miejsca i czasu tego wydarzenia. Nieraz na przykład robi się to w miejscu publicznym czy na przykład w czasie rodzinnej uroczystości, co, rzecz jasna, nie wszystkim odpowiada, gdyż nie każdy chce dzielić się tak intymną chwilą z forum publicznym. Mało romantyczni panowie nierzadko też oświadczają się w równie mało romantyczny sposób, pod wpływem impulsu i nie zawsze nawet mając pod ręką pierścionek zaręczynowy. Oczywiście najważniejsza jest sama deklaracja, że mężczyzna chce spędzić ze swą partnerką resztę życia, jednak większość kobiet praktycznie od dzieciństwa wyobraża sobie moment zaręczyn i pragnie, by była to chwila wyjątkowa.

Kiedy zatem planuje się oświadczyny, warto odpowiednio się do tego przygotować i zastanowić się, czy przyszła żona chciałaby, by oświadczyć się jej w kameralnym gronie, czy może na scenie podczas koncertu jej ulubionego wykonawcy. W dużej mierze zależy to od charakteru danej osoby, więc nie ma uniwersalnej recepty na udane oświadczyny i zaręczyny.

Wspólna decyzja

Ponieważ jednak w dzisiejszych czasach wiele par żyje ze sobą przed ślubem, nieraz nawet wiele lat, mieszkając razem, niejednokrotnie mając wspólne zobowiązania, inwestycje, a nawet dzieci, trudno nie oczekiwać oświadczyn nawet gdy nie wiadomo, kiedy dokładnie mogą one nastąpić. Wówczas traci się element zaskoczenia i chwila oświadczyn może nie być już tak piękna i wzruszająca. Niektóre pary po prostu wspólnie ustalają, że czas się pobrać, nieraz wspólnie kupują u jubilera pierścionki zaręczynowe. Na pewno jest to podejście bardzo pragmatyczne, nie ma mowy o żadnych zaskoczeniach, które nie zawsze są przyjemne, można do wszystkiego podejść na chłodno i wszystko dobrze zaplanować. Wszak znane są przypadki, w których kobieta zaskoczona oświadczynami powiedziała „tak” pod wpływem chwili czy nie chcąc ranić partnera na oczach tłumu, a potem tego żałowała.

Szeroki wybór pierścionków znajdziesz na Luva.pl.