tricologica.pl

trychologia, uroda, dieta, lifestyle

Lifestyle

Jakie dodatki w stylu boho?

Boho – symbol miłośni do natury, wolności i wyzwolenia. Zachwyt nad pięknem naturalnego świata, który otacza nas wszystkich z każdej strony. Stylistyka boho nie jest jednak wyłącznie wyrazem indywidualnych przekonań i wartości. To także jeden z odłamów architektonicznych, który w ostatnim czasie coraz częściej wykorzystuje się domowych wnętrzach. No bo boho znakomicie się w nich czuje! Nie musi zresztą otaczać pokoju od stóp do głów, by zachwycać i czarować. Tekstylia w stylu boho oraz inne tego typu dodatki zdołają same z powodzeniem odmienić każdą typową aranżację. Przemienią ją w coś świeżego i naturalnego. A w takich przestrzeniach ludziom zwykle żyje się najlepiej.

Makrama

Jedną z bardziej typowych i standardowych dekoracji w stylu boho jest makrama. Gwoli ścisłości – pod tą nazwą kryje się tak naprawdę technika tkacka, ale coraz częściej wykorzystuje się ją również do określania wykonywanych w ten sposób dekoracji. Makramy to takie plecionki tworzone z przeplatanych ze sobą sznurków. Najczęściej mocuje się je na ścianach, choć niektórym zdarza się układać je na stołach bądź kanapach. Najpiękniej wyglądają te utrzymane w barwach samej ziemi, czyli w bieli, beżu bądź delikatnym brązie. Kolor ma być bowiem tylko tłem dla samej konstrukcji. W makramie pierwsze skrzypce zawsze grają sznurki. Są niepozorne, a zarazem urocze i subtelne. W niewymuszony i delikatny sposób dekorują puste ściany w pomieszczeniach.

Meble w stylu boho

Zamiast jednak decydować się na pojedyncze makramy bądź tekstylia w stylu boho, lepiej pójść na całość i postawić na cały komplet mebli utrzymanych w tej stylistyce. A jeśli nie zestaw, to przynajmniej jeden jego element. Sam fotel w stylu boho zrobi ogromne wrażenie w minimalistycznie zaaranżowanej przestrzeni, a także w skandynawskich wnętrzach, którym nada większej przytulności. A skoro jesteśmy w klimacie natury, musimy korzystać z naturalnych materiałów. Styl boho bardzo się z nimi lubi. Nie korzysta z plastiku i innych syntetycznych tworzyw, a zamiast tego bazuje głównie na rattanie. To naturalny materiał wiklinowy, który pozwala na wykonywanie mebli plecionych. Przeważnie rattanowe komplety wykorzystuje się na tarasach i balkonach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by pojedyncze ich elementy wprowadzić do wnętrza domu. Efekt murowany!

Styl boho jest jednym z najbardziej zróżnicowanych i zwariowanych stylów architektonicznych. To mieszanka wybuchowa różnych tradycji, kultur, barw i motywów. Boho po prostu nie może się nudzić i właśnie dlatego warto wprowadzić jego namiastkę do wnętrz.