Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Do trychologa marsz

25 października 2019


Na co dzień rzadko o tym myślimy, jeśli nie mamy z tym większych problemów: głowa, a raczej jej skóra oraz włosy. Dbamy o nie na co dzień. dobieramy właściwy dla nas szampon, czasem też odżywkę, chodzimy czasem do fryzjera – innymi słowy: robimy wszystko, by wyglądać zdrowo i estetycznie. Zdarza się jednak, że zauważamy u siebie jakiś problem z włosami lub skórą głowy albo z tym i z tym. Jeżeli nie dajemy rady sami sobie z tym poradzić, warto zacząć od sprecyzowania zaistniałego problemu, nazwania go i dopiero wtedy można podjąć właściwe działanie. A pomóc w tym może trycholog.

A kim jest trycholog?

Niektórzy określają tę osobę mianem specjalisty lub nawet „lekarza od włosów”. Osoba taka posiada wiedzę i umiejętności z zakresu fryzjerstwa oraz kosmetologii. Z jakimi problemami warto zgłosić się do trychologa? Np. z łysieniem, czy po prostu nadmiernym wypadaniem włosów, łupieżem, łuszczycą, łupieżem i wszelkimi innymi zmianami w strukturze skóry głowy. Czasem na bardzo osłabione włosy nie pomogą nawet najlepsze szampony i odżywki, które mają pomóc w ich odbudowie i wzmocnieniu. Innym razem łupież jest strasznie oporny na wszelkie stosowane przeciwko niemu środki. Wtedy nie warto zwlekać i udać się właśnie do trychologa.

Brak pielęgnacji

Zdarza się, że ludzie nie martwią się latami o stan swoich włosów. Umyją, przeczeszą, zbyt często użyją lakieru, czy kolejny raz zafarbują, kiedy jeszcze powinno się z następnym farbowaniem poczekać. A później przychodzi nagle taki dzień, kiedy poranne spojrzenie w lustro spowoduje ból głowy z racji stanu włosów. W takiej sytuacji warto czym prędzej udać się właśnie do specjalisty od włosów, aby ten mógł ocenić sytuację całościowo. Włosy widzimy, skóry własnej głowy nie jesteśmy jednak w stanie zbyt dokładnie obejrzeć na całej powierzchni. Dlatego tym bardziej trzeba zapytać o radę kogoś, kto oceni przy okazji jej stan. Łatwiej wtedy wybrać najwłaściwszą drogę leczenia, która przyniesie pożądany efekt w rozsądnym czasie. Nadal jednak mnóstwo osób nie wie, kim jest trycholog i że taki specjalista w ogóle istnieje. Trochę szkoda. Warto może, aby dzielić się wiedzą nt. trychologów ze znajomymi, którzy mogą potrzebować pomocy takiej osoby. Wiele osób szuka rozwiązania swoich problemów z włosami i skórą głowy, jednak sami nie dają rady znaleźć właściwej drogi. Czytają porady w sieci, ale często nie zwracają uwagi na ich wartość, bo sami nie są w stanie ich właściwie ocenić. A nie znają tak do końca stanu swoich włosów, ani skóry głowy. W pewnych sytuacjach pomoże tylko trycholog.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak przebiega powiększenie piersi
zabiegi na cellulit

Jesteś zainteresowany reklamą?