Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak się ubrać na wesele?

10 października 2019


Niby nie istnieją żadne wymogi odnośnie tego, jak powinni ubierać się goście weselni, ale jednak pewnych rzeczy po prostu nie wypada włożyć na siebie z uwagi na szacunek do pary młodej i jej rodziny. Na pewno żadna kobieta z grona zaproszonych osób nie powinna starać się wyglądać „zbyt dobrze”. W końcu to panna młoda ma być najważniejszą osobą w tym dniu i to ona ma przykuwać uwagę wszystkich wokół. Dawniej uważano również, że na wesele nie wypada zakładać czarnych i ogólnie ciemnych sukienek.

A jak to wygląda dziś?

Jak się ubrać na wesele, by czuć się świetnie, a jednocześnie nie popełnić żadnego faux pas? Nawet na uroczystościach ślubnych obowiązuje pewien nieoficjalny dress code – panowie zakładają zwykle eleganckie garnitury, a panie narzucają na siebie strojne sukienki. To jednak tylko ogólne zasady. No bo pod „strojną sukienką” może kryć się zarówno stonowana i prosta kreacja, jak i ultrakrótka sukieneczka z olbrzymim dekoltem sięgającym samego pępka. Każda kobieta, która ma jednak chociaż minimalne wyczucie stylu, powinna mieć również świadomość tego, czego na wesele nie wypada zakładać. A wydekoltowane sukienki zdecydowanie należą do tych rzeczy. Oczywiście elegancki dekolt, odsłaniający minimalnie górną część piersi, może wyglądać atrakcyjnie i apetycznie, ale wycięcia, które uwidaczniają dosłownie cały biust, są zupełnie nie na miejscu.

A co z czernią?

Czy ten kolor na uroczystościach weselnych rzeczywiście jest zakazany? Jak się ubrać na wesele, jeżeli przepada się wyłącznie za ciemnymi barwami? Te temat od zawsze wywołuje spory wśród gości. Niektórzy uważają, że czerń to barwa, która kojarzy się wyłącznie ze smutkiem, żałobą i pogrzebami, dlatego otoczenie się nią w dniu ślubu może być wyrazem braku szacunku dla pary młodej. Młodzi ludzie mają jednak teraz zupełnie inne podejście. Są bardzo otwarci i tolerancyjni, dlatego większości z nich nie przeszkadzałoby to, gdyby któraś z zaproszonych kobiet założyła czarną sukienkę. Warto mimo wszystko zapytać o to wprost parę młodą. Jeżeli akceptuje ona czerń na swoim weselu – to dobrze, a jeśli nie – też należy to uszanować.

Jak się ubrać na wesele?

Istnieje mnóstwo stylizacji, które podczas takiej uroczystości mogą sprawdzić się znakomicie. W obecnych czasach goście zyskują niemalże zupełną dowolność co do swoich strojów, bo mało która para młoda zwraca uwagę na to, w co są ubrani. Mimo wszystko jest jedna zasada, która nadal obowiązuje. Biel to barwa, która jest zarezerwowana wyłącznie dla panny młodej, dlatego nie powinno się zakładać białych sukienek.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zioła na stres
Klarta filtry - odkryj ich wydajność i moc
Przychodnia weterynaryjna

Jesteś zainteresowany reklamą?