Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Jak schudnąć z ud?

13 listopada 2019


Sylwetki kobiet i mężczyzn znacząco się od siebie różnią. U panów występuje bowiem tendencja do odkładania nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, a u pań z kolei największa ilość tłuszczu występuje najczęściej na nogach. Najbardziej problematyczne są oczywiście uda. Nawet przy bardzo niskim poziomie tkanki tłuszczowej, wynoszącym poniżej 10%, wciąż mogą być dość obfite i stykać się ze sobą podczas chodzenia lub siedzenia.

Jak schudnąć z ud?

Na pewno wiele kobiet chciałoby poznać odpowiedź na to pytanie. Czy da się zatem wyszczuplić wyłącznie jedną partię ciała, a jeśli tak, to jak to zrobić?

Niestety, ale takiej możliwości po prostu nie ma. Nie da się schudnąć wyłącznie z jednej partii ciała. Tak jak nie da się wyszczuplić wyłącznie brzucha, tak i nie można odchudzić jedynie górnej części nóg. Sylwetki nie można dzielić na partie pod względem spalania tłuszczu. W trakcie odchudzania zawsze dochodzi do utraty tkanki tłuszczowej ze wszystkich partii, choć nie każda będzie reagować na ten proces tak samo. U mężczyzn najszybciej dochodzi zwykle do spadku nóg i ramion. U kobiet z kolei tkanka tłuszczowa najprędzej spala się z brzucha i piersi. Dopiero na samym końcu procesu odchudzania dochodzi do bardziej widocznego wyszczuplenia nóg. Rozwiązanie jest więc jedno – trzeba uzbroić się w cierpliwość, by osiągnąć wymarzony efekt.

A jak schudnąć z ud z pomocą ćwiczeń fizycznych?

Czy da się spalić oporny tłuszcz na nogach poprzez codzienne wykonywanie kilkuset przysiadów? Po Internecie krążą tego rodzaju pogłoski. Na wielu forach internetowych można odnaleźć wątki, w których kobiety radzą sobie, by każdego dnia wykonywać właśnie przysiady, bo według nich to one są kluczem do wyszczuplenia nóg. A może być wręcz odwrotnie. Przysiad to typowe ćwiczenie siłowe, którego głównym celem jest rozwój masy mięśniowej. Jeżeli więc jakaś kobieta będzie katować się przysiadami i przypadkowo zacznie dostarczać sobie zwiększonej ilości kalorii, bo akurat trochę poje, najprawdopodobniej jej uda wcale nie zeszczupleją, a mogą stać się jeszcze większe. W tym przypadku znacznie lepszym wyborem okaże się tradycyjne cardio. Ćwiczenia aerobowe najszybciej doprowadzają do spadku tkanki tłuszczowej.

Jeżeli więc kobieta chce schudnąć z ud, musi liczyć się z tym, że proces odchudzania doprowadzi też do wyszczuplenia innych partii ciała. Nie da się zgubić tkanki tłuszczowej wyłącznie z samych ud. Dobrze zbilansowana dieta połączona z ćwiczeniami aerobowymi doprowadzą jednak do momentu, w którym nogi rzeczywiście staną się szczuplejsze.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak schudnąć z brzucha?

17 stycznia 2020

Dobre włoskie jedzenie

17 stycznia 2020

Jak zrobić grzane wino?

25 listopada 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?