Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Najskuteczniejsze sposoby na zakola

16 października 2019


Zakola z całą pewnością nie są powodem do dumy. Jeżeli więc je masz, na pewno usiłujesz zrobić wszystko, by jakoś je zamaskować lub ukryć pod włosami zbieranymi z tyłu głowy. Czasem jednak takie starania przynoszą kiepskie efekty. Zamiast więc bezskutecznie walczyć, wypróbuj takie sposoby na zakola, które naprawdę będą w stanie ci pomóc.

Zaakceptowanie problemu

Rozwiązanie numer jeden polega na… nierobieniu niczego. Tak naprawdę nie musisz wcale walczyć ze swoim problemem. W tym momencie w pełni się na nim koncentrujesz i uważasz go za największą tragedię na świecie, ale jeśli uda ci się o nim zapomnieć, przekonasz się, że tak naprawdę ludzie nie zwracają na niego uwagi. Mało kto ma czas na to, by przyglądać się twoim włosom. W pierwszej kolejności ludzie zwracają uwagę na oczy, później na uśmiech, następnie na sylwetkę, a dopiero na szarym końcu są właśnie włosy. Oczywiście ty dostrzegasz je jako pierwsze. Masz problem z zakolami, dlatego nic dziwnego w tym, że próbujesz ich wypatrywać u innych facetów. Nie mierz jednak innych swoją miarą. Postaraj się pogodzić z tym, że po prostu masz te zakola. Zaakceptuj tę pojedynczą wadę i skup się na atutach swojego wyglądu. Jeżeli sam przestaniesz przejmować się zakolami, nikt inny nawet nie zwróci na nie uwagi.

Ogolenie głowy

Załóżmy jednak, że akceptacja nie wchodzi w grę. Jeszcze kilka lat temu rzeczywiście mógłbyś pogodzić się ze swoimi zakolami, ale dziś, gdy dosięgają one niemalże samego czubka głowy, wiesz, że po prostu musisz coś z nimi zrobić. Na szczęście do wyboru masz jeszcze kilka innych rozwiązań. Omawiając różne sposoby na zakola, trzeba wspomnieć o możliwości… ogolenia się na łyso. Czasami jest to niestety jedyna dobra „fryzura” dla panów. Te wszystkie kosmetyki na zakola, które próbują ci wcisnąć w drogeriach i aptekach, niewiele dają, a wymagają od ciebie ciągłego przeprowadzania skomplikowanych zabiegów kosmetycznych. A chcesz na pewno ułatwić sobie życie. Dzięki ogoleniu wszystkich włosów na głowie do zera pozbędziesz się i zakoli, i wszelkich innych kłopotów z fryzurą. Na pewno nie jest to łatwa decyzja, ale pamiętaj, że wielu mężczyznom ogolona głowa naprawdę pasuje. Dziś nawet gwiazdy coraz częściej decydują się na całkowite ścięcie wszystkich włosów.

Zakola na pewno nie są największym życiowym problemem, ale jeśli się z nimi zmagasz, z całą pewnością nie wpływają one zbyt dobrze na twoją samoocenę. Spróbuj zatem coś z nimi zrobić. Jeżeli dwie opisane wyżej metody nie do końca do ciebie przemawiają, znajdź w sieci inne sposoby na zakola.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak przebiega powiększenie piersi
zabiegi na cellulit

Jesteś zainteresowany reklamą?