Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Endermologia – zabieg, z którym pozbędziesz się cellulitu!

11 czerwca 2022 zabiegi na cellulit


Cellulit, ale również wiotka skóra czy obrzęki – właśnie na to działa zabieg endermologii. Na czym dokładnie polega i gdzie można z niego skorzystać?

Gabinety medycyny estetycznej i gabinety kosmetyczne mogą zaprezentować obecnie swoim klientom wiele zabiegów na ciało, które pozwalają na nadanie mu atrakcyjnego wyglądu. Wśród nich znajduje się również endermologia Kraków to jedno z miast, gdzie można ją obecnie wykonać. Zobacz najważniejsze informacje dotyczące tej procedury!

Endermologia – co to jest?

Zabieg endermologii jest rodzajem intensywnego masażu, który wykonywany jest z użyciem specjalistycznego urządzenia. Urządzenie to wykorzystuje rodzaj głowicy z obracającymi się rolkami, która wytwarza również podciśnienie. Właśnie dlatego endermologia bywa również określana jako masaż podciśnieniowy.

Obecnie jest to jeden z bardzo popularnych zabiegów, który oferowany jest w wielu gabinetach na terenie całego kraju. Prowadzi go również centrum medyczne Derma Med z Krakowa – https://www.derma-med.pl

Kiedy warto wykonać zabieg endermologii?

Endermologia jest polecana przede wszystkim dla tych osób, które chcą zadbać o wygląd swojej sylwetki i chcą zrobić to nieinwazyjnie, czyli bez korzystania z zabiegów chirurgicznych.

Zabieg można prowadzić na różnych obszarach jak brzuch, pośladki, uda. Również jest on prowadzony na twarzy.

Za pomocą zabiegu endermologii można pozbyć się zmian jak:

  • Cellulit,
  • Zwiotczenia skóry,
  • Ziemistość skóry,
  • Obrzęki skórne, w tym obrzęki limfatyczne.

Dodatkowo endermologia ma działanie profilaktyczne, ponieważ dzięki niej można nasilić produkcję kolagenu i elastyny. Są to dwa bardzo ważne związki dla młodego wyglądu skóry, które powodują, że może być ona jędrna i elastyczna.

Warto pamiętać o tym, że zabieg ten przyniesie najlepsze efekty wtedy, gdy dodatkowo będzie wsparty przez zdrową dietę oraz przez ruch. Warto więc pamiętać o tym, gdy planuje się rozpocząć endermologię.

Gdy planowana jest endermologia Kraków to miasto, gdzie można skorzystać z niej również w klinikach, gdzie oferowana jest pomoc dietetyka. Można zatem otrzymać wtedy swój kompleksowy plan dążenia do idealnej sylwetki.

Jak przebiega endermologia?

Zabieg jak endermologia przeprowadzany jest za pomocą odpowiedniego urządzenia, które masuje skórę. Procedura ta nie jest bolesna, jednak u niektórych osób może ona powodować pojawienie się dyskomfortu na skutek intensywnego oddziaływania na tkanki.

Podczas zabiegu stosowany jest specjalny strój – należy kupić go samodzielnie lub można otrzymać go bezpłatnie przy wykupieniu serii zabiegów. Strój ten chroni skórę i powoduje, że głowica urządzenia może przesuwać się po niej gładko.

Dla osiągnięcia najlepszych efektów rekomenduje się wykonanie serii zabiegów, na przykład od 5 do 10 lub innej liczby zależnie od stanu skóry i oczekiwanych efektów. Zabiegi wykonuje się w różnej częstotliwości – zazwyczaj 1-2 razy w tygodniu.

Skuteczna endermologia Kraków – gdy chcesz poprawić wygląd swojej skóry i sprawić, że będzie prezentowała się gładko i młodo, pomyśl o umówieniu się na zabieg endermologii w sprawdzonej klinice!

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak przebiega powiększenie piersi
zabiegi na cellulit

Jesteś zainteresowany reklamą?