Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak przebiega powiększenie piersi? Opis zabiegu i jego efektów

18 stycznia 2023 Jak przebiega powiększenie piersi


Zabieg powiększania piersi za pomocą implantów jest jednym z najczęściej prowadzonych zabiegów w klinikach zajmujących się chirurgią plastyczną. Jak przebiega tego typu procedura i jakie daje ona rezultaty?

Powiększenie piersi – jak przebiega ten zabieg?

Powiększanie piersi, zwane także wszczepieniem implantów piersi, to zabieg chirurgiczny, w którym stosuje się implanty piersiowe w celu zwiększenia rozmiaru i uwydatnienia kształtu biustu. 

Implanty są zwykle wykonane z silikonu lub soli fizjologicznej i są umieszczane w piersiach lub pod mięśniem klatki piersiowej poprzez nacięcie wykonane w dolnej części piersi lub pod pachą. 

Procedura zwykle trwa od jednej do dwóch godzin, a pacjentki mogą wrócić do normalnej aktywności w ciągu kilku tygodni, chociaż pełna rekonwalescencja po takim zabiegu może zająć kilka miesięcy – wskazuje lekarz z kliniki raczkowska.pl, która prowadzi operacje powiększenia piersi w Krakowie.

Jak przygotować się do zabiegu powiększenia piersi?

Przygotowując się do operacji powiększenia piersi należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

Skonsultuj się z doświadczonym chirurgiem plastycznym

To pierwszy krok w procesie, którego celem jest powiększenie biustu. Podczas konsultacji chirurg zbada piersi i omówi szczegóły operacji, a także będzie mógł zalecić odpowiednie badania przed jej wykonaniem.

Chirurg dokona również przeglądu historii medycznej pacjenta, w tym poprzednich operacji, chorób i leków, które obecnie są przyjmowane. Dzięki temu możliwe jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego zabiegu.

Wybierz odpowiedni rozmiar i kształt implantu

Chirurg pomoże wybrać odpowiedni rozmiar i kształt implantu w oparciu o budowę ciała, tkankę piersi i pożądany efekt.

Rzuć palenie i ogranicz spożycie alkoholu

Palenie i picie mogą spowolnić proces gojenia i zwiększyć ryzyko powikłań w trakcie i po operacji powiększenia piersi, dlatego będzie to dobry moment, by rzucić nałóg.

Zaplanuj okres rekonwalescencji

Po zabiegu pacjentka będzie potrzebować kogoś, kto odwiezie ją do domu. Należy także zaplanować czas wolny od pracy lub innych zajęć, aby odpocząć i odzyskać siły.

Postępuj zgodnie z zaleceniami przedoperacyjnymi przekazanymi przez chirurga

Chirurg udzieli szczegółowych instrukcji dotyczących tego, co robić, a czego nie robić przed operacją, takich jak wykonanie odpowiednich badań, przybycie na operację na czczo, przyjmowanie niektórych leków lub unikanie niektórych suplementów.

Przygotuj się finansowo

Operacja powiększenia piersi nie jest objęta ubezpieczeniem, więc trzeba być przygotowaną na opłacenie zabiegu z własnej kieszeni. Zwykle jest to wydatek kilkunastu tysięcy złotych, przy czym trzeba doliczyć też koszty związane z badaniami i niezbędnymi produktami po zabiegu, w tym specjalną bielizną pooperacyjną.

Powiększenie piersi implantami – jakie daje efekty?

Operacja powiększenia piersi pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów u pacjentek, które chcą mieć większe piersi, lecz również trzeba pamiętać o jej potencjalnym ryzyku.

Pozytywne efekty:

  • Zwiększony rozmiar piersi,
  • Poprawa samooceny,
  • Bardziej atrakcyjny wygląd ciała,
  • Lepsze proporcje ciała.

Negatywne efekty:

  • Blizna od nacięcia,
  • Ból, obrzęk i dyskomfort w okresie rekonwalescencji,
  • Ryzyko znieczulenia i powikłań, takich jak infekcja, krwawienie i zmiany czucia w piersiach i sutkach,
  • Ryzyko pęknięcia lub wycieku implantu, co może wymagać dodatkowej operacji,
  • Implant piersi może wpływać na zdolność karmienia piersią.

Należy pamiętać, że operacja powiększenia piersi nie jest pozbawiona ryzyka i że wyniki mogą nie być dokładnie takie, jak oczekiwano.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak przebiega powiększenie piersi
zabiegi na cellulit

Jesteś zainteresowany reklamą?