Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zacząć rysować anime – krótki poradnik dla początkujących

19 listopada 2019


Rysowanie może być wspaniałą pasją. W dzieciństwie niemalże każdy z nas się nim zajmował. Wszyscy lubiliśmy szkicować zabawne obrazki w zeszytach lub malować postacie zwierzątek na kartkach w trakcie lekcji, bo to nas odprężało i dawało nam sporą przyjemność. Zwykle jednak o tym hobby zapominamy w wieku późniejszym. A szkoda. W końcu możemy wejść na zupełnie nowy poziom zaawansowania, jeśli tylko dowiemy się, jak rysować anime. Przygodę z malowaniem czas więc ponownie zacząć. Zaraz wszystko stanie się jasne.

Odpowiednie miejsce

Do realizowania nowej pasji potrzebujemy odpowiedniego miejsca. Musimy znaleźć sobie taką przestrzeń, w której będziemy odczuwać wygodę i spokój. Nikt nie może nam przeszkadzać. Miejsce powinno być również stabilne, bo w przeciwnym wypadku zacznie nas rozpraszać, co zdecydowanie utrudni zdobywanie nowych umiejętności. Nie mówimy tutaj jednak wyłącznie o kącie w pokoju. Znacznie ważniejsze okaże się przecież biurko, przy którym będziemy uczyć się rysować. Musi być na tyle duże, abyśmy swobodnie pomieścili na nim wszystkie potrzebne przedmioty – ołówki, zeszyty, kartki i notesy. Pamiętajmy też, aby przed rozpoczęciem nauki raz jeszcze zorganizować i uporządkować przestrzeń. Zadbajmy o to, by zawsze mieć wszystko pod ręką. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której musielibyśmy przerywać swoją pracę z powodu braku odpowiedniego ołówka do rysowania postaci.

Dobre oświetlenie

Równie kluczową kwestią jest oświetlenie. Na nic zda nam się wiedza o tym, jak rysować anime, jeżeli nie będziemy potrafili jej wykorzystać – a przy kiepskim oświetleniu stanie się to niemożliwe. Rysując cokolwiek po ciemku, narażamy się nie tylko na kiepskie efekty, ale też na uszkodzenie wzroku. Nasze oczy nie są przyzwyczajone do ciemności. Natura stworzyła nas tak, że to w dzień mamy pracować, a w nocy odpoczywać i spać. Jeżeli więc będziemy podejmować kolejne próby rysowania po ciemku, może się to zakończyć nabawieniem się poważnej wady wzroku. Koniecznie skorzystajmy zatem ze standardowego światła sztucznego. Zainwestujmy też w małą lampkę z regulowaną rączką, by ustawić ją pod takim kątem, aby oświetlała ona wyłącznie roboczą część biurka. Każdy taki detal może nam pomóc. A im przyjemniej nam będzie, tym lepsze efekty zaczniemy osiągać.

Oczywiście na samym końcu powinniśmy zadbać jeszcze o odpowiednie narzędzia do pracy – bez nich ani rusz. Potrzebujemy zarówno zestawu specjalistycznych ołówków, jak i profesjonalnych kredek, temperówki i jakościowego grubego papieru. We wszystkie te rzeczy zaopatrzymy się w lepszych sklepach plastycznych.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zioła na stres
Klarta filtry - odkryj ich wydajność i moc
Przychodnia weterynaryjna

Jesteś zainteresowany reklamą?