Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Jak zrobić lemoniadę?

20 października 2019


Gdy masz ochotę na lemoniadę, to po prostu idziesz do pierwszego lepszego sklepu i ją kupujesz. Czy jednak patrzyłeś kiedykolwiek na to, co się w niej znajduje? Te agresywnie żółte napoje opakowane w plastikowe butelki w niczym nie przypominają tradycyjnej, orzeźwiającej lemoniady. Jeżeli spojrzysz na ich skład, przekonasz się, że tworzone są praktycznie wyłącznie z cukru i kilku dodatków. Brakuje w nich nawet najważniejszej cytryny, bo zastępuje ją cytrynowy aromat lub syntetyczny kwasek. Możesz jednak dowiedzieć się, jak zrobić lemoniadę, by od tej pory zawsze móc samodzielnie przygotowywać swój ulubiony napój. Szybko poczujesz, w czym tkwi różnica. Przekonasz się, że lemoniada ze sklepu nie umywa się do tej przygotowanej ze świeżych i zdrowych składników.

Składniki na lemoniadę

A do wykonania tego napoju nie potrzebujesz wielu specjalistycznych produktów. Lista jest naprawdę krótka. Zaopatrz się zatem w wodę, cukier w kryształkach oraz kilka cytryny. Najprawdopodobniej to wszystko już posiadasz, zatem sprawdź jeszcze, czy nie brakuje ci w kuchni sitka, wyciskarki do cytryny, miarki oraz dużego dzbanka. Są to podstawowe i bardzo praktyczne urządzenia do gotowania, dlatego jeśli któregoś z nich wciąż nie posiadasz, nadrób swoje braki. Możesz być zresztą pewien, że domowa lemoniada na pewno ci posmakuje i jeszcze wielokrotnie będziesz chciał ją zrobić. Naczynia się nie zmarnują.

Przejdźmy do konkretów – jak zrobić lemoniadę?

Najpierw wlej do rondla ok. sześć szklanek zimnej wody. Dosyp do niej jakieś półtora kubka cukru (jeżeli lubisz słodsze napoje, możesz dać go ciut więcej). Gotuj wywar do momentu, w którym cukier całkowicie się rozpuści. Gdy do tego już dojdzie, możesz ściągnąć rondel z palnika i poczekać chwilę, aż ostygnie, by następnie schować go z zawartością do lodówki. W tym czasie zajmij się przygotowaniem cytryn. Przekrój kilka owoców na pół i wyciśnij z nich cały sok do miseczki. Pamiętaj, aby następnie wyciągnąć z niego pestki (jeżeli się pojawiły). Nie chcesz przecież natknąć się na nie podczas spożywania napoju.

Wszystko masz już prawie gotowe. Teraz musisz już tylko połączyć swoją słodką wodę z cytryną. Wyciągnij zatem rondelek z lodówki i następnie przelej do niego sok z cytrusów. Całość bardzo dokładnie wymieszaj i następnie raz jeszcze wsadź na moment do lodówki. Po paru minutach twoja pyszna i domowa lemoniada będzie już przygotowana. Jeśli chcesz, możesz ją dodatkowo czymś ozdobić. Udekoruj więc szklankę z lemoniadą listkami świeżej mięty lub całymi kawałkami cytryny.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak schudnąć z brzucha?

17 stycznia 2020

Dobre włoskie jedzenie

17 stycznia 2020

Jak zrobić grzane wino?

25 listopada 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?