Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak pielęgnować suchą skórę głowy?

23 października 2019


Standardowa pielęgnacja włosów nie zapewni im idealnego wyglądu. Nawet najdroższe preparaty czy kosmetyki z fantastycznym składem niczego tu nie zmienią, bo jedynie powierzchownie zadziałają na pasma, które co prawda będą wtedy lepiej się prezentować, ale w rzeczywistości ich stan nie ulegnie poprawie. Włosy wyrastają bowiem z cebulek, a te z kolei mieszczą się tuż pod skórą głowy. Jeżeli więc skóra w tym miejscu jest mocno przesuszona, to nią należy się zająć w pierwszej kolejności. Poprzez zapewnienie jej optymalnego nawilżenia możliwa będzie stymulacja włosów do wzrostu.

A jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry głowy bardzo suchej?

Przesuszoną skórę trzeba nawilżyć. Innej drogi nie ma. Należy jednocześnie obchodzić się z nią bardzo delikatnie i uważać na to, co się na nią nakłada, bo każdy dodatkowy związek chemiczny może jeszcze bardziej ją podrażnić. Sama pielęgnacja niczego jednak nie zmieni. Problemy skórne najczęściej biorą się bowiem z niewłaściwego żywienia – do przesuszenia naskórka może dojść w momencie, gdy organizmowi zabraknie kluczowych dla niego witamin bądź płynów. Szczególnie ważne są w tym przypadku witaminy z grupy B. To one odpowiadają zarówno za stan skóry, jak i wzrost i pigmentację włosów. Największe ich ilości występują w podrobach (zwłaszcza wątróbce), mięsie, pieczywie pełnoziarnistym oraz drożdżach i orzechach. Osoba, która zmaga się z problemem nadmiernie przesuszonej skóry głowy, koniecznie powinna sprawdzić, czy przypadkiem nie cierpi również na niedobór którejś z witamin B. Zawsze taki związek można przyjąć potem w formie suplementu diety, aby szybko go sobie dostarczyć.

Pielęgnacja skory głowy

Jeżeli jednak z dietą jest wszystko ok (a może tak być, skoro ludzie mają coraz większą świadomość na temat związku żywienia z wyglądem i zdrowiem), trzeba przyjrzeć się samej pielęgnacji. Pielęgnacja skóry głowy koncentruje się w większości przypadków na stosowaniu różnego rodzaju szamponów. I to niestety one bywają najczęstszą przyczyną dużych problemów. Suchej skóry nie należy bowiem codziennie zmuszać do kontaktu z silnie działającymi środkami. Tak naprawdę żadnym preparatem nie należy jej myć każdego dnia. Jeżeli głowa jest mocno przesuszona, trzeba pozwolić jej odpocząć i czyścić ją maksymalnie dwa razy w tygodniu. Szampon musi być jednak delikatny. Nie powinien być on przeznaczony do włosów tłustych, gdyż takie preparaty zawierają przeważnie najwięcej silikonów. Sucha skóra głowy lubi się natomiast z kosmetykami naturalnymi. To one są dla niej zwykle w pełni bezpieczne.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak przebiega powiększenie piersi
zabiegi na cellulit

Jesteś zainteresowany reklamą?