tricologica.pl

trychologia, uroda, dieta, lifestyle

Jak wykonać kreskę w stylu retro
Uroda

Jak wykonać kreskę w stylu retro?

Czasem prosty makijaż jest najlepszy. Nie musisz nakładać na oko wielu kolorów, by je podkreślić. Twoje oko może przyciągać spojrzenia, jeśli dobrze je podkreślisz. A zrobisz to za pomocą idealnej kreski w stylu retro. Jak ją wykonać?

Która kreska jest retro?

Zanim przejdziemy do porad, jak zrobić odpowiednią kreskę, warto wyjaśnić, która z nich rzeczywiście jest retro. Wyróżnić można naprawdę ogrom kształtów, które kobiety rysują na swoich powiekach. Oczywiście z pomocą zawsze przychodzi im eyeliner, choć niektóre z nich można wykonać także precyzyjną kredką. Kreska retro znacząco otwiera oko, gdyż jest podniesiona do góry w zewnętrznym kąciku. Jej początek jest cieniutki, jednak przy podniesieniu odznacza się wyrazistością. Kreska jest również mocno wyciągnięta do góry. Dlatego też musi być dokładnie narysowana i wykonana w sposób perfekcyjny, bez żadnych niedociągnięć.

Jak narysować kreskę retro?

Zacznij od przygotowania odpowiednich kosmetyków. Potrzebny będzie ci eyeliner, ale także paleta cieni, dzięki której wyrównasz koloryt powieki. Nałóż również bazę na powiekę, by makijaż wytrzymał jeszcze dłużej. Rysowanie kreski może być trudne, jeśli jeszcze tego nie robiłaś. Dlatego wybierz precyzyjny eyeliner w płynie, który pomoże ci nadać oku odpowiedni kształt. Zadbaj o to, by twoja ręka była stabilna – nie powinna, więc wisieć w powietrzu. Lepiej łokciem oprzyj ją o blat, by się nie trzęsła i nie popsuła ci całego makijażu. Zacznij od kącika oka bądź kawałeczek dalej, w miejscu, w którym twoje rzęsy są gęstsze. Idąc dalej, do zewnątrz, kreska musi się nieznacznie pogrubiać. Pamiętaj o tym, że na szczycie powieki przy linii rzęs powinna być nieznacznie pogrubiona, dopiero przy zewnętrznym kąciku musi być gruba i wyrazista. Wywinięcie zrób bezpośrednio od kącika oka, idąc do góry po powiece przy niewielkim nachyleniu. Możesz narysować tę kreskę wcześniej, jeśli nie masz pewności, że będzie ona perfekcyjna. Teraz od jej końca wróć do linii rzęs, tworząc grubszą kreskę w tym kąciku. Makijaż jest gotowy! Teraz musisz tylko podkreślić rzęsy maskarą.

Idealna kreska retro wymaga wprawy, jednak z pewnością sobie z nią poradzisz. Wystarczy tylko dobry eyeliner i kilka precyzyjnych ruchów.