Strona główna
Włosy
Tutaj jesteś

Koszulka typu basic

25 października 2019


To prawdziwa sztuka stworzyć taką szafę, która będzie zawierała niewiele elementów, a mimo tego powoli na kreowanie tysięcy zróżnicowanych stylizacji. Aby doprowadzić ją do takiego stanu, należy skupić się na rzeczach podstawowych i dość prostych. Koszulki typu basic na pierwszy rzut oka mogą wyglądać nudno, ale gdy tylko zestawi się je z odpowiednimi spodniami, sukienkami czy marynarkami, zmieniają się nie do poznania. To właśnie one są postawą tzw. szaf kapsułowych. A garderoba kapsułowa to coś, co spodoba się każdej kobiecie preferującej minimalistyczny styl życia.

Czym jednak jest taka koszulka w stylu basic?

Jak ona wygląda i czym się wyróżnia? Najczęściej właśnie nie ma w niej niczego odkrywczego. To po prostu najzwyklejsza bluzka o jednolitej barwie – najczęściej stonowanej i uniwersalnej. Nie jest pokrywana żadnymi wzorami, motywami czy elementami graficznymi. Brakuje też na niej jakichkolwiek wyraźnych napisów – dozwolone jest jedynie subtelne logo naszyte z boku bluzki. Zwyczajność odzieży może być jednak jej największym atutem. Taką bluzkę nietrudno bowiem wystylizować. Jest ona również czymś takim, co zawsze pozostaje obojętne na zmieniającą się modę i różne trendy.

Z czym zatem konkretnie można połączyć koszulkę typu basic?

W jakim wydaniu sprawdzi się ona najlepiej? Bez dwóch zdań koszulki typu basic tworzą udany duet z dżinsami. Te dwie rzeczy wprost idealnie do siebie pasują. Myśląc o spodniach jeansowych, niemalże każdy zaczyna mieć w głowie obraz kobiety ubranej w niebieskie dżinsy i biały bądź czarny t-shirt. To podstawowa, ale jakże atrakcyjna kombinacja. Już w latach 80. ubiegłego wieku ubierano się właśnie w taki sposób, jednak dziś ten klasyczny duet uległ drobnej przemianie, bo proste nogawki zostały zastąpione rurkami, a szerokie koszulki krótszymi bluzkami. Taka stylizacja to piękna baza, którą można ograć w dowolny sposób. Wystarczy zmiana dodatków, aby nadać jej ciekawego charakteru. Do dżinsów i prostej koszulki pasuje dosłownie wszystko – począwszy od krwisto czerwonych szpilek i złotej biżuterii, kończąc na glanach i skórzanych kurtkach.

Koszulki typu basic znakomicie sprawdzą się zatem w sytuacjach codziennych, ale są one też jedynym dobrym wyborem dla osób, które regularnie ćwiczą na siłowni. T-shirt wykonany z prawdziwej bawełny będzie przyjemny dla skóry i pozwoli jej oddychać. A jeśli okaże się zbyt ciepły na intensywny trening, wystarczy go skrócić, przycinając go tuż za linią pępka – takie kuse koszulki są teraz bardzo modne.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?