Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zrobić lampion ze słoika?

24 października 2019


W czasie rorat ulice miast i wiosek zostają rozświetlone olbrzymią ilością światła wydostającą się z okienek lampionów. Chodzenie z lampionami to popularny zwyczaj kościelny, który w Polsce wciąż jest praktykowany. Oczywiście najbardziej przepadają za nim dzieci. Nie warto zatem odmawiać im tej przyjemności. Każdy rodzic, który chciałby uszczęśliwić swojego malca, powinien przygotować dla niego wspaniały lampion – teoretycznie można go kupić, ale jednak lepiej zaprezentuje się ten wykonany samodzielnie. Na pewno będzie dużo bardziej oryginalny. A dzieci lubią rzeczy niespotykane i wyjątkowe.

Jak zrobić lampion?

Najczęściej w domowych warunkach lampiony tworzy się po prostu z papieru, ale nie jest to jedyna możliwa opcja. Papierowy domek na światełko wymaga niestety sporego nakładu pracy. Ciężko go stworzyć z głowy i tylko nieliczni rodzice poradziliby sobie z tym zadaniem, a czasem nawet kopiowanie gotowego szablonu bywa problematyczne i żmudne. Istnieje też minimalne ryzyko, że jeśli lampion nie zostanie właściwie skonstruowany, to włożone do niego światełko może spowodować zapalenie się papieru – takie sytuacje naprawdę się zdarzały. Lepiej więc nie ryzykować i jednocześnie uprościć sobie życie, wykonując podstawową wersję lampionu ze słoika. Tak, w słoik sprawdzi się w tej roli idealnie. Przygotowany z niego lampion nie będzie w niczym odbiegać od tych papierowych.

Jak zrobić lampion ze słoika?

Cały proces tworzenia można podzielić na pięć etapów. W pierwszym należy wykorzystać wybraną wcześniej folię samoprzylepną (dekoracyjną, pokrytą motywami gwiazdek lub serduszek) i przyciąć ją tak, by ostatecznie była ona w stanie otoczyć cały słoik. Następnie należy przymocować ją do naczynia. Najlepiej zrobić to z pomocą kleju na ciepło, który zagwarantuje solidne przytwierdzenie. Krok trzeci to tworzenie rączki. Miękki drut lub sznurek należy przyciąć na długość ok. 50 centymetrów i po obu jego stronach wykonać mocne pętelki. Sploty można zakręcić dodatkowo kombinerkami, by jeszcze lepiej się trzymały. Przygotowany w ten sposób sznurek należy przymocować później bezpośrednio do szyjki słoika. Ostatnim krokiem jest włożenie świeczki do naczynia. Trzeba ją oczywiście zapalić, by lampion pięknie błyszczał się w nocy.

Tak naprawdę dzieci nie przywiązują zbyt dużej wagi do wyglądu lampionów. Dla nich liczy się to, że po prostu je mają i mogą udać się z nimi na roraty. Taki zwykły lampion w słoiku na pewno w pełni usatysfakcjonuje każdego malucha. Nawet on może być bardzo atrakcyjny.

Redakcja tricologica.pl

Jesteśmy grupą miłośników urody. Od lat dzielimy się swoim doświadczeniem, poradami i ciekawostkami związanymi przede wszystkim ze stylizacją i pielęgnacją włosów, a także z dietą i urodą. Doradzamy też w kwestiach związanych z szeroko pojętym lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zioła na stres
Klarta filtry - odkryj ich wydajność i moc
Przychodnia weterynaryjna

Jesteś zainteresowany reklamą?