tricologica.pl

trychologia, uroda, dieta, lifestyle

Jakim jesteś typem urody
Uroda

Jakim jesteś typem urody? Sprawdź tutaj!

Każda kobieta jest piękna! Jest to niepodważalne i żadna z nas nie powinna o tym zapominać. Jesteśmy wyjątkowe i każda z nas ma w sobie “to coś”. Aby wydobyć z siebie to, co najlepsze, warto poznać swój typ urody. Dzięki temu łatwiej będzie nam dobierać makijaż, kolory ubrań, włosów czy cały styl. Typów urody jest kilka i można łatwo sprawdzić, jaki odpowiada właśnie nam. Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Jakie wyróżnia się typy urody?

Typy urody dzieli się przede wszystkim na cztery grupy. Są one zwane kolejno porami roku: jesień, zima, wiosna i lato. Nie bez powodu tak właśnie się je określa. Pory roku mają różne kolory, są zimne, ciepłe i kojarzą się z różnymi odcieniami. Tak samo jest w różnymi typami urody. Tak więc znając już podstawowe informacje możemy przejść do opisów poszczególnych rodzajów. Tutaj znajdziesz wiele informacji o dbaniu o urodę: http://kosmetykidlamojejurody.pl.

Zimowo-jesienne typy cery

Pani Zima to taka Królewna Śnieżka. Ma zimną karnację, jasną i skłonną do zaczerwienień od słońca. Może mieć cerę porcelanową, z delikatnymi zaczerwienieniami, bądź oliwkową. Do tego Pani Zima ma ciemne, czarne włosy. Typ urody Pani Jesień kojarzy się przede wszystkim z rudowłosymi kobietami. Mogą mieć także inne kolory, ale zawsze przebija się gdzieś odcień złota czy właśnie czerwieni. Do tego często na cerze pojawiają się piegi, a skóra jest podatna na poparzenia słoneczne i też wpada w złociste tony jak włosy. Do tego dochodzą brązowe bądź zielone włosy.

Pani Wiosna to delikatna karnacja. Jest ona blada, połączona z nutami żółtego lub brzoskwiniowego. Cera ma skłonność do rumieńców oraz piegów. Do tego dochodzą jasne włosy o złotej tonacji, często delikatne, złociste. Mogą występować także pod postacią lnianych, słomkowych, rudych bądź złoto brązowych odcieni Oczy także są jasne, bez mocnego koloru: zielone, niebieskie lub szare. Z kolei Pani Lato charakteryzuje się jasną, mleczną cerą. Jest ona w tonacji chłodnej lub szarawej. Włosy to platynowy blond, jasny bądź ciemny brąz. Nie mamy tu też dużego kontrastu pomiędzy kolorem białek a tęczówką.

Różne typy urody – to samo piękno

Każdy typ urody ma swoje idealne kolory, w których wygląda najlepiej. Warto je poznać, aby móc dobierać podkreślający piękno makijaż oraz ubrania. Nie jest wcale trudno rozpoznać swój typ – szczególnie po przeczytaniu naszego artykułu! Czy już wiesz, jaką porą roku jesteś? Na pewno wyjątkową i piękną!